Jesteś klientem biznesowym? Uzyskaj specjalną ofertę!
Wszyscy korzystają z różnych rodzajów płynów do mycia aut. Jednak czy wiemy jakie są ich konkretne składy i jakie funkcje pełnią poszczególne składniki? To i wiele więcej dowiesz się z tego artykułu.
Czy wiesz jak pozbyć się różnego rodzaju tłustych zabrudzeń? Zastosowanie zasadowego pH ułatwia pozbycie się trudnych i niepożądanych zanieczyszczeń z powierzchni. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu.
Czy znasz pojęcie zwilżalności i jego znaczenie w procesie mycia? Co się dzieje gdy powierzchnia jest zwilżalną wodą lub nie? Czym są substancje hydrofobowe i zwilżalne -hydrofilowe? Odpowiedź na każde z tych pytań znajdziesz w tym artykule.
Wszystkie piany aktywne mają za zadanie zmiękczyć zalegający na nadwoziu brud, aby w kolejnej fazie, czyli myciu zasadniczym, usunąć go całkowicie. Czy wiesz, że bezpieczeństwo usuwania niepożądanych zabrudzeń zapewnia neutralne pH zawarte w pianie aktywnej? O korzyściach płynących z tego czynnika możesz przeczytać w tym krótkim artykule.
Czym jest NTA i dlaczego jego zawartość w pianach jest tak niebezpieczna? To i wiele więcej przeczytasz w naszym artykule.
Trochę fizyki, a dokładniej lekcja o napięciu powierzchniowym i jego znaczeniu w procesie mycia aut. Jeśli jesteście ciekawi lub chcecie wrócić na chwilę do czasów szkolnych zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.
Krok po kroku zaprezentowaliśmy wam proces mycia pojazdu. Z uwzględnieniem poszczególnych etapów i związków, które są odpowiedzialne za konkretne zjawiska.
Rodzaje skal, kategorie oraz wpływ twardości wody na proces mycia pojazdów, to cała esencja zawarta w tym artykule. Jesteś ciekawy jak twarda woda wpływa na mycie oraz Twój sprzęt myjący? Zajrzyj i przekonaj się jak najszybciej!
Dlaczego warto sprawdzać pH roztworów? Jakie właściwości mają płyny o konkretnym odczynie? Gdzie znajduje się granica bezpieczeństwa w roztworach? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi w niniejszym artykule.
W artykule przeczytasz o znaczeniu fosforu w wielu procesach życiowych. Jednak dowiesz się również dlaczego mówimy mu stanowcze „nie”.
1 2