Aktualności   |   Dodano: 04-08-2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Piany aktywne ProElite z technologią Surface Go!


Każdy z nas chce mieć czysty i zadbany samochód przez cały rok. Co zrobić, żeby samochód lśnił i radził sobie z najgorszymi warunkami atmosferycznymi? Jakich środków używać, żeby auto zawsze było w nienagannym stanie wizualnym? Co to jest piana aktywna? Co daje technologia Surface Go i jak ją stosować? Sprawdźmy!

Czym jest piana aktywna?

Środków do pielęgnacji i czyszczenia lakieru samochodowego mamy na rynku mnóstwo, możesz wybrać szampon do mycia ręcznego lub automatycznego, a możesz zastosować pianę aktywną o odczynie pH, odpowiednim dla Twojego auta. Dzisiaj opowiem Ci trochę o aktywnych pianach, ale ostrzegam, nie będą to zwyczajne środki, jakich pełno na naszym rynku. Dzisiaj dowiesz się czym jest piana z technologią Surface Go i dlaczego jest lepsza od innych! Na początek jednak, trochę teorii! Czym właściwie jest piana aktywna?

Piana aktywna jest mieszaniną silnie skoncentrowanych środków powierzchniowo czynnych o odpowiednio dobranych proporcjach. Dlaczego jest aktywna? W składzie znajdziesz szereg substancji aktywnie wspomagających zmiękczanie i usuwanie brudu z karoserii pojazdu. Składniki skutecznie wnikają w strukturę zanieczyszczeń i pomagają je usunąć z powierzchni. Nie działają biernie, zmiękczając brud – naruszają strukturę cząstek brudu, abyś mógł bez problemu usunąć je z lakieru swojego auta. Przy tym dzięki starannie dobranym składnikom, dobra piana jest całkowicie bezpieczna dla każdego typu lakieru, elementów chromowanych i plastikowych. 

Jak działają piany aktywne?

Piana aktywna ma za zadanie usunąć wstępny brud i ułatwić mycie właściwe. Ma związać te mniej uporczywe zabrudzenia, zmiękczyć je, wniknąć w ich strukturę i bezproblemowo usunąć z lakieru. Potem następuje mycie zasadnicze, podczas którego usuwany jest ten nieco trudniejszy brud i uporczywe ślady, z którymi piany aktywne mogą po prostu nie dać sobie rady. Z tego też powodu, piany aktywne stosuje się do mycia wstępnego i usuwania mniej uporczywych zabrudzeń. Jej wstępne zastosowanie ułatwia dalsze mycie i usuwa powierzchowny brud bez potrzeby szorowania szczotkami i innymi akcesoriami pomocniczymi.

Nie powiem Ci, żebyś po prostu kupił pianę i ta pomoże usunąć cały brud. Zależnie od stopnia zabrudzenia, będziesz potrzebował różnego rodzaju roztworu, różnej mocy, różnego składu i działania. Innych pian musisz użyć na “czysty lakier”, a innych na powłoki ochronne. Jak wybrać pianę? O tym dowiesz się nieco dalej! Na czym polegało działanie pian na początku ich istnienia?

Oprócz zmiękczenia brudu na powierzchni lakieru, działanie piany aktywnej miało przede wszystkim pomóc w odseparowaniu i usunięciu zabrudzeń z zakamarków, elementów grilla, felg, zagłębień w okolicach nadkoli, w których brud się po prostu “zasiedział”. Namoczenie tych wszystkich miejsc i zmiękczenie brudu, miało ułatwić usunięcie go podczas zasadniczego mycia. Do niedawna pian aktywnych w ogóle nie rozpatrywało się jako środków do kompletnego mycia pojazdu. Dlaczego do niedawna?

Zespół ProElite stworzył pianę aktywną z technologią Surface Go, która nie tylko wiąże i wstępnie zmiękcza brud ale usuwa go w całości! Jak? Sprawdźmy!

Jak działa technologia Surface Go?

Innowacyjna technologia Surface Go polega na odpowiednim doborze surfaktantów i ich idealnej proporcji. Idealna równowaga wszystkich składników, pozwala perfekcyjnie związać brud i usunąć go w całości, bez pozostałości na lakierze i w zakamarkach. Brzmi nieprawdopodobnie? Niekoniecznie!

Wszystko opiera się na odpowiednim łączeniu surfaktantów i stworzeniu miceli o idealnej trwałości. Surface Go pozwala zrównoważyć działanie wszystkich środków zawartych w składzie naszych pian aktywnych. Idealnie trwałe micele, pozostają trwałe przez cały proces mycia samochodu, aż do chwili spłukiwania zabrudzeń z samochodu. Micele nie rozpadają się podczas mycia, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych środków myjących. Przez całe mycie samochodu wiążą brud i nie wypuszczają go, aż do końca mycia!

Skoro micele pozostają trwałe, brud znika bez śladu. Nie ma mowy o pozostałościach, bez filmu drogowego i niedoczyszczonych miejsc, które mogą się zdarzać w przypadku “zwykłych” pian aktywnych. Nie mam oczywiście zamiaru chwalić naszej nowej technologii na wyrost, więc poniżej możesz zobaczyć kilka porównań w stosunku do zwykłych pian. W dalszej części tekstu, przeczytasz też jak piany wypadły w teście. Bez warunków laboratoryjnych, bez starannie przygotowanego miejsca badania. Nasze preparaty kontra brudny samochód. Czy się udało? Sam zobaczysz! Po teście damy Ci też listę produktów, w których zaimplementowaliśmy technologię Surface Go, wyróżnimy ich właściwości i przeznaczenie. Masz na co czekać!

Robi wrażenie? W testach będzie jeszcze lepiej! Zanim jednak przejdziemy do właściwego mycia, przypomnę, jak powinno się stosować pianę aktywną, żeby mycie było skuteczne i dało najlepsze efekty końcowe.

7 zasad mycia auta! Test Surface Go, czyli jak myć samochód w teorii i praktyce

Samo mycie samochodu pianą aktywną, nie jest skomplikowanym zabiegiem, niezależnie, czy robisz to w domu przy użyciu myjki ciśnieniowej, czy na profesjonalnej myjni – zasady są te same! 

1. Myj samochód regularnie

Stary, zalegający brud może uszkodzić karoserię, odbarwić lakier, a w skrajnych przypadkach powodować nawet szybsze powstawanie rdzy na powierzchni auta.

2. Dobierz pianę i środki czyszczące do swoich potrzeb

Zależnie od tego, czy samochód jest pokryty woskiem lub powłoką, czy też całkowicie pozbawiony ochrony. Wybierz mądrze! Najczęściej wybierane są piany o neutralnym pH – są najbardziej bezpieczne dla lakieru i wybaczają najwięcej błędów podczas mycia. Dobieraj preparaty do przeznaczenia. Innych środków użyjesz do mycia lakieru, a innych do uporczywych osadów na felgach.

3. Odpowiednio rozcieńcz koncentrat piany aktywnej

Zazwyczaj podane są różne zakresy rozcieńczenia, abyś mógł dobrać roztwór, do stopnia zabrudzenia pojazdu. Piany mają formę koncentratów, aby wystarczyły na dłużej i lepiej radziły sobie z bardziej uporczywym brudem. Nie ignoruj zaleceń i sprawdzaj informacje zawarte na etykicie.

4. Dokładnie nałóż pianę na całą karoserię.

Zacznij od dołu, kół i progów pojazdu. Są najbardziej narażone na zbieranie zabrudzeń i zazwyczaj najtrudniej je doczyścić. Roztwór będzie miał najwięcej czasu, żeby zadziałać, zanim położysz go na całym aucie. Zadbaj o równomierne pokrycie całego samochodu. Jeżeli zabrudzenia są szczególnie mocne, możesz sobie pomóc gąbką lub szczotką. Ważne, żeby były czyste i wolne od drobin piasku – nie porysujesz lakieru.

5. Daj pianie czas na działanie

Zależnie od informacji na etykiecie, odczekaj kilka minut, aż piana zacznie spływać z karoserii, zabierając brud ze sobą. Zwróć uwagę, że preparat z Surface Go dosłownie zgarnia zabrudzenia w całości!

6. Dokładnie spłucz samochód

Użyj wody pod ciśnieniem, a jeżeli nie masz takiej możliwości, płucz samochód czystą wodą z wiadra. Upewnij się, że nie ma w niej brudu i piasku, do tego celu warto przygotować osobny pojemnik z wodą. Przy spłukiwaniu nie zapomnij o elementach i zakamarkach najbardziej narażonych na zbieranie brudu – nadkolach, grillu, progach samochodu, czy zagłębieniach wokół lusterek.

7. Na koniec osuszanie

Po spłukiwaniu osusz auto suchym i czystym ręcznikiem z mikrofibry. Usuniesz nadmiar wody, zapobiegniesz zaciekom i śladom. W przypadku naszych pian z Surface Go, zaciekami i śladami nie musisz się ani trochę martwić – po prostu ich nie będzie!

Efekty mycia

Specjalnie dla Ciebie, mamy zdjęcia efektów naszego preparatu z Surface Go i wiesz co? Masz moje słowo, że jedno mycie wystarczyło. Zero śladów, zero zacieków, zero doczyszczania. Lekkie osuszanie na koniec i tyle. Czy nasza technologia działa? Jak najbardziej. Czy pomaga oszczędzać? Oczywiście. Oszczędzać nie tylko pieniądze, ale i czas. Skoro nie trzeba dbać o domywanie, docieranie i usuwanie najtrudniejszych zabrudzeń, a jedno mycie w zupełności wystarczy – muszę mówić coś więcej?:)

O czym pamiętać, czyli najczęstsze błędy.

To, że mycie samochodu nie jest przesadnie trudne, nie znaczy, że nie można popełnić karygodnych błędów podczas pielęgnacji. Przygotowałem dla Ciebie listę rzeczy, których należy unikać podczas mycia auta pianami aktywnymi. Uwierz mi – auto podziękuje! Oto obiecana lista:

  1. Unikaj stosowania pian aktywnych na rozgrzanym lakierze. Poczekaj aż ten będzie nieco chłodniejszy. Zapobiegniesz zasychaniu piany i powstawaniu nieprzyjemnych śladów. W skrajnych przypadkach stosowanie na gorący lakier może go poważnie i nieodwracalnie uszkodzić.
  2. Nie myj auta w pełnym słońcu. Podobnie, jak w punkcie pierwszym. Mycie na słońcu może uszkodzić lakier albo w mniej drastycznych przypadkach – spowodować plamy i zacieki. Mycie pójdzie na marne.
  3. Zawsze stosuj rozcieńczenie podane na opakowaniu. Możesz bezpiecznie poruszać się w podanych zakresach, ale staraj się ich nie przekraczać. Niektóre środki bywają dość mocne, zbyt duże stężenie może bezpowrotnie zniszczyć lakier albo powłokę ochronną.
  4. Dobieraj pianę według potrzeb i zastosowania. Na rynku jest mnóstwo dostępnych opcji i masz z czego wybierać. Wybierz to, czego potrzebujesz. Nie zawsze ultra mocna piana, to coś, czego będziesz potrzebował. Dobieraj według zapotrzebowania.
  5. Nie dopuszczaj do zaschnięcia piany na lakierze. Kiedy środek zacznie spływać z samochodu, dokładnie go spłucz. Podobnie, jak w przypadku mycia w pełnym słońcu – nie chcesz zacieków, śladów i nieprzyjemnych niespodzianek.

Piany aktywne produkowane w ramach technologii Surface GO

Zgodnie z obietnicą, mam dla Ciebie listę czterech wspaniałych, czyli piany, w których technologia Surface Go robi niesamowitą robotę. O części z nich pewnie już słyszałeś, a jeżeli nie – najwyższa pora poznać je bliżej. Po naszym teście chyba nie ma się nad czym zastanawiać, co?

Czterech wspaniałych

ProClean 4

ProClean 4 to niezwykle wydajna piana o bardzo przyjemnym i intensywnym zapachu. Doskonałe właściwości zawdzięcza swojej w pełni skoncentrowanej recepturze. Produkt przeznaczony do mycia i czyszczenia pojazdów tworzy charakterystyczną gęstą i obfitą pianę, która utrzymuje się na karoserii przez cały proces mycia. Dodatkowo bezkonkurencyjnie wnika i zmiękcza wszystkie zabrudzenia znajdujące się na czyszczonej powierzchni. A to wszystko dzięki technologii Surface Go, czyli niezwykle innowacyjnej metodzie doboru surfaktantów i ich idealnej proporcji w formule. Butelka preparatu o pojemności 1 litra zdecydowanie wystarczy do stworzenia nawet 30 litrów roztworu. Koncentrat perfekcyjnie domywa i usuwa brud w każdych warunkach!

TR-F

TR-F aktywna, bezzapachowa i niesamowicie wydajna piana, która dzięki swojej gęstej strukturze, o konsystencji kremu pozostaje stabilna przez cały proces mycia pojazdu. Dodatkowo posiada właściwości antykorozyjne. Perfekcyjnie radzi sobie w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, usuwając najbardziej trwałe zanieczyszczenia. Produkt sprawdza się idealnie podczas usuwania zanieczyszczeń drogowych, olejów, smarów, czy ropy. Skoncentrowana formuła została ulepszona o innowacyjną technologię Surface GO, która zapewnia skuteczność i niezawodność działania. Produkt gwarantuje pełne bezpieczeństwo, niezwykłą wydajność oraz bardzo wysoką jakość. Perfekcyjna skuteczność na wyciągnięcie ręki!

NanoFactor

NanoFactor jednofazowa, aktywna, stworzona w oparciu o nanotechnologię piana dedykowana do użycia w czasie mycia wstępnego i zasadniczego. Unikalny skład sprawia, że preparat doskonale sprawdza się podczas usuwania każdego rodzaju brudu, na różnych typach pojazdów. Konsystencja bitej śmietany pozwala zachować idealną stabilność podczas całego procesu mycia. Produkt wzbogacony o technologię Surface Go zapewnia pełną satysfakcję z przeprowadzonego procesu.

Max 2000

Max 2000 dwufazowa, zasadowa, niezwykle wydajna, intensywnie działająca piana aktywna w formie silnego koncentratu. Doskonale radzi sobie z tłustymi zabrudzeniami drogowymi, dzięki właściwościom odtłuszczającym. Unikalnie dobrana receptura zapewnia bezpieczeństwo dla czyszczonych powierzchni. Zastosowanie Surface Go pozwoliło jeszcze bardziej usprawnić jej już świetną skuteczność.

Postarałem się w kilku zdaniach przedstawić Ci najważniejsze cechy oraz różnice poszczególnych pian aktywnych produkowanych w oparciu o technologię Surface GO. Mam nadzieję, że wybrałeś już swojego faworyta. Jednak zanim podejmiesz decyzję zapoznaj się z ostatnią częścią tego artykułu.

Jaką pianę aktywną wybrać?

Każdy pojazd ma inne potrzeby, na jednym jest wosk lub powłoka ceramiczna, a drugi to po prostu lakier o który należy zadbać. Dlatego bardzo ważne jest, aby sprawdzić i dobrać odpowiedni odczyn pH w roztworze. Kwaśny, zasadowy, obojętny, co to tak naprawdę znaczy? Spokojnie, już tłumaczę.

Preparaty o kwaśnym odczynie pH doskonale sprawdzą się podczas usuwania nieorganicznych zabrudzeń takich jak: osady z twardej wody, osad wapienny, rdzę, beton, cement, kamień, czy osad z klocków hamulcowych. Zawarty w produktach tego typu kwas w połączeniu z zanieczyszczeniami mineralnymi tworzy sole rozpuszczalne, które ułatwiają usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni. Uwaga! Nie można stosować tego rodzaju roztworów na powierzchniach betonowych, kamiennych czy ceramicznych, ponieważ mogą je uszkodzić. Ponadto nie zaleca się stosowania tego typu produktów na szklanych powłokach oraz karoserii, ponieważ mogą stać się matowe.

Płyny o obojętnym odczynie pH przeznaczone są do mycia powierzchni delikatnych, w szczególności do czyszczenia stali, metali i tworzyw o wysokim połysku. Doskonale sprawdzą się do powłok zabezpieczonych woskami lub polimerami. Tego typu produkty nie są ani kwaśne ani zasadowe, ponieważ zawierają dużą ilość środków myjących, dzięki czemu świetnie zwilżają powierzchnię, a ich siła myjąca doskonale radzi sobie z typowymi zanieczyszczeniami.

Produkty o zasadowym odczynie pH dedykowane są do usuwania różnego typu zabrudzeń organicznych: tłuszcze, woski, czy smary. Doskonale sprawdzą się również w zanieczyszczeniach pochodzenia roślinnego, czyli soków z drzew czy żywicy lub zwierzęcego – zaschnięte owady. Preparaty o tym odczynie przekształcają strukturę organiczną zabrudzeń, a środki myjące usuwają je z powierzchni. Uważa się, że preparaty o pH zasadowym są jednymi z najbardziej skutecznych, ponieważ szybko usuwają nawet najcięższe zabrudzenia. Jednak zaleca się wcześniejsze sprawdzenie preparatu w niewidocznym miejscu, ponieważ podobnie jak płyny o odczynie kwasowym, mogą je uszkodzić.

Skoro wiesz już, co oznacza poszczególny odczyn stosowanego preparatu możesz śmiało wybierać swojego faworyta i zastosować go podczas mycia swoich pojazdów!

Podsumowanie

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, co zrobić, aby Twój samochód był czysty i zadbany przez cały rok. Nie musisz już obawiać się, o stan lakieru w Twoim pojeździe. Dzięki wszelkim wskazówkom, jakie postaraliśmy się Ci przekazać, możesz cieszyć się pięknym, czystym i lśniącym autem. A nasze piany aktywne produkowane w oparciu o technologię Surface Go zadbają o nienaganny stan wizualny Twojego samochodu!


Zobacz również:

Idealny Szampon dla Twojego Auta?


Każdy właściciel samochodu pragnie, aby jego pojazd prezentował się nienagannie. Ale czy wiesz, że odpowiedni szampon samochodowy może zrobić dużo więcej niż tylko oczyścić? Może chronić lakier, podkreślać jego blask i zapobiegać przedwczesnemu starzeniu. Dzisiaj pomożemy Ci zrozumieć, jak wybrać najlepszy szampon do potrzeb karoserii Twojego samochodu. Szampon samochodowy – co to za produkt? Szampon […]

Jak zabezpieczyć felgi przed zimą?


Alufelgi stanowią estetyczny akcent każdego pojazdu, co sprawia, że liczni kierowcy rezygnują z zamiany ich na felgi stalowe przed nadejściem zimy. Jednak czy wymagają one szczególnej ochrony przed trudnymi warunkami drogowymi? Na szczęście nie ma potrzeby martwić się o ich stan, wystarczy jedynie zadbać o nie intensywniej w okresie zimowym, a z pewnością odpłacą się […]

Jak dbać o opony zimą, aby służyły nam jak nadłużej?


Opony stanowią kluczowy element każdego pojazdu, wpływając istotnie na komfort podróżowania i nasze bezpieczeństwo na drodze. Aby zapewnić długą żywotność kompletu opon zimowych, konieczne jest skrupulatne dbanie o nie. Oczywiście, należy stosować odpowiednie zabezpieczenia podczas przechowywania oraz regularnie monitorować poziom ciśnienia, jednak istnieje więcej aspektów, które warto uwzględnić w procesie konserwacji opon zimowych. Kontrola ciśnienia […]

Jak dbać o szyby samochodowe zimą?


Okres zimy stanowi wyzwanie dla szyb samochodowych, gdyż wymaga szczególnej uwagi i konserwacji. Przy niskich temperaturach, konieczne jest usuwanie oblodzeń oraz eliminacja wilgoci z wnętrza pojazdu. Nawet drobne uszkodzenia lub zabrudzenia stają się bardziej uciążliwe i utrudniają widoczność. Dlatego też stan szyb samochodowych w okresie zimowym jest kluczowym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo podczas jazdy. Czyszczenie […]