Spis treści:
z niewielkiej manufaktury do lidera rynku chemii samochodowej
Strefa wiedzy   |   Dodano: 02-08-2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Z niewielkiej manufaktury… do lidera rynku chemii samochodowej


Skromne początki

– czyli historia jednego producenta dwóch marek –

Firma ProElite powstała w 2003 roku i od tego czasu prężnie się rozwija. Dziś jest marką o ugruntowanej pozycji, liderem w swojej branży, specjalistą w dziedzinie chemii samochodowej od początku stawiającym na unikatowość rozwiązań oraz zaawansowane nowatorskie technologie i własne receptury. Jest także producentem profesjonalnych preparatów czyszczących oraz chemii obiektowej dla biura, gastronomii i przemysłu. Cofnijmy się jednak do jej początków, czyli do narodzin marki.

Koncentrujemy jakość

Założenie firmy ProElite było ideą ludzi zaangażowanych, których mottem od samego początku było skoncentrowanie jakości.

Dzięki wysokim aspiracjom, a także ciężkiej pracy, zdobytemu doświadczeniu, jak i wielu innym czynnikom, uświadomiliśmy sobie jak wiele jesteśmy w stanie zaoferować naszej branży. W związku z tym nadeszła pora na decyzję, która później okazała się przełomowa – zakup terenów starej betoniarni, jej renowacja i dostosowanie do produkcji chemii. dotychczasowego. Było to ryzykowne, jako że związane z wielkimi inwestycjami.

“W chwili zakładania przedsiębiorstwa wiedzieliśmy, że na rynku brakuje preparatów o najwyższej jakości, bezpiecznych dla zdrowia i środowiska, wydajnych i skutecznych, które zadowoliłyby nawet najbardziej wymagających klientów. Z tego powodu zdecydowaliśmy się postawić wszystko na jedną kartę i nie szczędzić czasu, sił i środków na opracowanie innowacyjnych receptur chemicznych.”

Po 5 latach działania, w 2008 roku firma przeszła całkowitą modernizację – wyremontowano budynek starej betoniarni, dostosowując go do części produkcyjnej, magazynowej, a także biurowej. Do dziś jest siedzibą firmy, centrum logistycznym i główną bazą produkcyjno-dystrybucyjną.

Dziś – po kilkunastu latach działalności ProElite to:

  • 30 Specjalistów w zespole, którzy ciągle pracują nad ulepszeniami i innowacjami
  • 2500m2 powierzchni biurowo-magazynowej i produkcyjnej
  • 550 pozycji asortymentowych
  • 1800 Myjni, z którymi współpracujemy
  • 9 milionów umytych pojazdów rocznie
  • 450 wysyłanych palet w miesiącu
  • 12000 wysyłek rocznie
  • 14 krajów, do których wysyłamy towar


Zobacz również:

Jak zadbać o aluminiowe części w samochodzie?


Korzystanie z samochodu to nie tylko przyjemność, ale także obowiązki. Jednym z tych obowiązków jest dbanie o czystość pojazdu, aby podróżować komfortowo. Chociaż myjnie samochodowe są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą samodzielnie czyścić auta, istnieją pewne drobne elementy, o które warto zadbać, aby zapewnić sobie bezpieczną jazdę i utrzymać pojazd w doskonałym stanie […]

Jak zadbać o skórzaną tapicerkę?


Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zabrudzeń kryje się na naszej tapicerce skórzanej. Codzienny użytek i działanie czynników zewnętrznych pozostawiają ślady, które mogą negatywnie wpłynąć na jej wygląd i trwałość. Dlatego warto przeprowadzić proces odnowy, który przywróci skórze idealny wygląd i wydłuży jej żywotność. Do tego celu używamy specjalnych, bezpiecznych dla naturalnej skóry środków […]

Jak umyć silnik w samochodzie?


Silnik samochodowy – serce pojazdu, najważniejszy element, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wielu kierowców zna podstawowe zasady dbania o karoserię i tapicerkę, ale niestety mało osób wie, jak właściwie umyć silnik. Dlatego warto przyjrzeć się temu procesowi bardziej szczegółowo. Jak skutecznie oczyścić silnik samochodowy? Czysty silnik Przede wszystkim, czysty silnik ułatwia wykrycie wszelkich wycieków. Ponadto, zadbane […]

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z auta?


Nie ma nic gorszego niż wejście do samochodu i poczucie nieprzyjemnego zapachu, który nie chce się ulotnić. Zapachy takie jak zapach papierosów, zwierząt, jedzenia czy stęchlizny mogą utrzymywać się w wnętrzu pojazdu, powodując dyskomfort i wpływając na jakość podróży. Ale nie martw się! W tym artykule dowiesz się jak poradzić sobie z nieprzyjemnymi zapachami w samochodzie.