Porady produktowe   |   Dodano: 23-11-2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Jak zadbać o lakier auta zimą?


Zima to szczególny okres, w którym nasz pojazd narażony jest na działanie wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Największym zagrożeniem jest mróz, a konkretnie naprzemienna pogoda, poniżej i powyżej zera. Dlaczego?

Mikrouszkodzenia na lakierze

Woda wnika we wszystkie mikrouszkodzenia znajdujące się na lakierze i kiedy zamarza zwiększa swoją objętość powiększając tym samym skalę uszkodzenia lakieru. Jeżeli o to nie zadbamy to ilość i wielkość mikrouszkodzeń po każdej zimie zwiększy się wielokrotnie skutkując pogorszonym wyglądem lakieru, większą skłonnością do zabrudzania, a nawet spowoduje nieznaczną zmianę profilu aerodynamicznego auta. Mikrouszkodzenia dają inny stopień odbicia światła co wizualnie pogarsza wygląd lakieru. Są również doskonałym miejscem do osadzania się brudu co utrudnia w konsekwencji mycie pojazdu.

Jak się zabezpieczyć przed takim zjawiskiem? Można udać się do punktu autodetailingowego i poprosić o nałożenie powłoki ochronnej. Jest to rozwiązanie długotrwałe ale bardzo drogie i czasochłonne.

Hydrowosk

jak zadbać o lakier zimą

Jest prostszy sposób! Każdorazowo kiedy jesteście na myjni możecie przy okazji wybrać dodatkowo program woskowania. Najbardziej ekonomicznie wychodzi na myjniach samoobsługowych, które posiadają możliwość szybkiego własnoręcznego nałożenia tzw. hydrowosku. Jest to preparat zawierający w swoich składzie substancje hydrofobowe czyli takie, z którymi woda unika bezpośredniego kontaktu. Substancje te pokrywają powierzchnie auta powodując jej samoczynne osuszenie. Jeżeli jest to auto kilkuletnie i są już mikrouszkodzenia w lakierze to substancje hydrofobowe wypierają z nich wodę dzięki czemu zapobiegają dalszym uszkodzeniom lakieru w czasie niskich temperatur. Proces hydrowoskowania należy powtarzać za każdym razem wizyty na myjni, szczególnie późną jesienią, zimą i wczesna wiosną. Profesjonalne myjnie stosują Brillant NanoWax od ProElite – hydrowosk o podwyższonym profilu hydrofobowym. Zapytajcie w Waszej myjni czy już stosują ten nowatorski preparat.


Zobacz również:

ABC mycia pojazdu – 7 porad eksperta!


Samodzielne mycie pojazdów wydaje się zazwyczaj prostym procesem. Niestety jest to mylące i niestosowanie się do podstawowych zasad, może negatywnie wpłynąć na kondycję lakieru Twojego samochodu. Chcesz poznać podstawowe zasady procesu pielęgnacji samochodu? Zajrzyj i przeczytaj ABC mycia pojazdu!

Piany aktywne ProElite z technologią Surface Go!


Chcesz, aby Twój samochód był czysty i zadbany przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne? Nie wiesz jakich środków użyć? A może masz już swoich faworytów, jednak nie jesteś pewien czy używasz ich w odpowiedni sposób? Marka ProElite pomoże Ci w tym i zapozna z nowoczesną technologią Surface Go. Nie czekaj i zapoznaj się z tym artykułem!

czeste problemy na myjni TIR

Jakie są najczęstsze problemy na myjni TIR?


Samochody ciężarowe to narzędzia pracy kierowców, które bywają ich drugim domem. Tir stanowi też wizytówkę i reklamę firmy przewozowej – jego dobry stan jest priorytetem i obowiązkiem właściciela. Gdy kierowca ciężarówki przyjeżdża na myjnię, liczy się dla niego czas, ale też jakość obsługi. A jak to wygląda od drugiej strony? Z jakimi problemami muszą radzić sobie pracownicy i właściciele myjni dla tirów?

Co daje zmiana koloru piany w trakcie mycia pojazdu

Co daje zmiana koloru piany Detailing Foam Camelleo w trakcie mycia pojazdu?


Co daje zmiana koloru piany w trakcie mycia pojazdu? Co jest w niej takiego wyjątkowego? Dlaczego jest innowacyjna i czy warto ją mieć w swoim komplecie do mycia samochodu? Na wszystkie i wiele więcej pytań uzyskacie odpowiedź w tym artykule.