Spis treści:
Co daje zmiana koloru piany w trakcie mycia pojazdu
Strefa wiedzy   |   Dodano: 02-08-2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Co daje zmiana koloru piany Detailing Foam Camelleo w trakcie mycia pojazdu?


Produkty nowej generacji do mycia pojazdu, takie jak na przykład silnie skoncentrowana piana aktywna Detailing Foam Camelleo, pomagają w walce z różnego rodzaju zanieczyszczeniami i przygotowują samochód do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Co takiego wyjątkowego jest w tej pianie, dlaczego jest innowacyjna i czy warto ją mieć w swoim komplecie do mycia samochodu?

Z małych „kolorystycznych sztuczek” znane są najbardziej produkty do deironizacji, które usuwają zabrudzenia metaliczne i rdzę, wykorzystując najbezpieczniejszy dla powierzchni auta proces kompleksowania.

Wyższość tej metody nad innymi jak na przykład czyszczeniem metalicznym czy kwaśnym trawieniem opiera się na zastosowaniu skuteczniejszych środków chemicznych, które nie „wyżerają” brudu, przy okazji niszcząc również połysk lakieru, ale podlegają procesowi kompleksowania – skutecznego, wymagającego mniejszego nakładu pracy, a zarazem bezpieczniejszego sposobu na pozbycie się opiłek żelaza, bez szkody dla lakierowanych i woskowanych powłok.

Nic zatem dziwnego, że ten wygodny i efektywny mechanizm mycia pojazdów przy użyciu odpowiednich surfaktantów zaczęto stosować również w innego rodzaju produktach, między innymi w innowacyjnej i jedynej na rynku aktywnej pianie Detailing Foam Camelleo do wstępnego mycia samochodu.

banner-colour-changing-zmienia-barwe2
banner-detailing-foam-camelleo-2

Dlaczego aktywna piana zmienia kolor w trakcie mycia?

Silnie skoncentrowana aktywna piana Detailing Foam Camelleo to środek bezpieczny do lakierów, wosków i powłok ochronnych. Nie zawiera roztworów o silnie żrących właściwościach, przeciwnie! neutralne pH produktu sprawia, że środek jest bezpieczny zarówno dla wszystkich powierzchni pojazdu jak i samego użytkownika produktu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że został on wzbogacony o przyjemny zapach zielonego jabłka, dzięki czemu mycie auta nie musi być przykrym obowiązkiem. Mało tego, rozcieńczony płyn, z którego powstaje aktywna piana, po aplikacji na powierzchni auta praktycznie… pracuje za nas sam.

Surfaktanty, w procesie podobnym do kompleksowania jonów żelaza, łączą cząsteczki brudu z substancją czynną w pianie w jedną całość. Zamknięty w „kleszczach”, które uniemożliwiają mu wydostanie się i ponowne osadzenie w innym miejscu brud, przechodzi z postaci stałej do formy ciekłej, rozpuszcza się i odkleja od powierzchni pojazdu. Temu procesowi towarzyszy zmiana koloru piany w miejscu reakcji, dając nam tym samym sygnał, że możemy przejść do bezpiecznego spłukiwania produktu, bo spełnił już swoją rolę. Na umytej powierzchni karoserii nie znajdziemy już zanieczyszczeń. W tym momencie możemy przystąpić do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Prostota, wygoda, szybkość, takie mycie to przyjemność

Nic dziwnego, że silnie skoncentrowana innowacyjna aktywna piana o neutralnym pH Detailing Foam Camelleo, należy do jednych z ulubionych „niezbędników” każdego miłośnika auto detailingu. Produkt jest dziecinnie prosty w zastosowaniu: wystarczy rozcieńczyć go w zależności od potrzeb (w stosunku 1:5-1:15), aplikować za pomocą spryskiwacza, pianownicy lub wytwornicy piany wyłącznie na chłodny lakier, nigdy bezpośrednio na słońcu, a następnie dokładnie spłukać wodą. I gotowe!

banner-colour-changing-zmienia-barwe3
banner-car-piana

Zobacz również:

Jak zadbać o aluminiowe części w samochodzie?


Korzystanie z samochodu to nie tylko przyjemność, ale także obowiązki. Jednym z tych obowiązków jest dbanie o czystość pojazdu, aby podróżować komfortowo. Chociaż myjnie samochodowe są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą samodzielnie czyścić auta, istnieją pewne drobne elementy, o które warto zadbać, aby zapewnić sobie bezpieczną jazdę i utrzymać pojazd w doskonałym stanie […]

Jak zadbać o skórzaną tapicerkę?


Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zabrudzeń kryje się na naszej tapicerce skórzanej. Codzienny użytek i działanie czynników zewnętrznych pozostawiają ślady, które mogą negatywnie wpłynąć na jej wygląd i trwałość. Dlatego warto przeprowadzić proces odnowy, który przywróci skórze idealny wygląd i wydłuży jej żywotność. Do tego celu używamy specjalnych, bezpiecznych dla naturalnej skóry środków […]

Jak umyć silnik w samochodzie?


Silnik samochodowy – serce pojazdu, najważniejszy element, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wielu kierowców zna podstawowe zasady dbania o karoserię i tapicerkę, ale niestety mało osób wie, jak właściwie umyć silnik. Dlatego warto przyjrzeć się temu procesowi bardziej szczegółowo. Jak skutecznie oczyścić silnik samochodowy? Czysty silnik Przede wszystkim, czysty silnik ułatwia wykrycie wszelkich wycieków. Ponadto, zadbane […]

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z auta?


Nie ma nic gorszego niż wejście do samochodu i poczucie nieprzyjemnego zapachu, który nie chce się ulotnić. Zapachy takie jak zapach papierosów, zwierząt, jedzenia czy stęchlizny mogą utrzymywać się w wnętrzu pojazdu, powodując dyskomfort i wpływając na jakość podróży. Ale nie martw się! W tym artykule dowiesz się jak poradzić sobie z nieprzyjemnymi zapachami w samochodzie.