jak wyczyscic plastiki wewnatrz pojazdu
Strefa wiedzy   |   Dodano: 02-08-2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Jak wyczyścić plastiki wewnątrz pojazdu?


O tym jak bardzo dbamy o pojazd świadczy nie tylko lśniąca jak lustro, pozbawiona uszkodzeń, zanieczyszczeń i śladów rdzy karoseria, ale również mniej widoczne na pierwszy rzut oka szczegóły. Są to między innymi wszystkie elementy plastikowe pojazdu. Każdy plastik – nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz auta z czasem blaknie, starzeje się i zużywa. Jak temu zaradzić, by jak najdłużej wyglądał jak nowy? Z pewnością używanie podstawowych autokosmetyków nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dowiedz się jak zadbać o plastiki w samochodzie, aby służyły nam jak najdłużej?

Plastiki wewnątrz auta zużywają się – oczywiście jest to kwestia wieku pojazdu i czynników eksploatacyjnych, ale również my dokładamy naszą cegiełkę. Rysy na plastikach pojawiają się na przykład przy nieuważnym przewożeniu różnych przedmiotów, nierzadko za drobne uszkodzenia i zabrudzenia odpowiadają przewożone samochodem dzieci czy zwierzęta. Porysowane i niezbyt dobrze pielęgnowane plastiki robią się twarde i skrzypią, do tego dodają lat wnętrzu auta. Nie dość więc, że zwyczajnie źle wyglądają, to czasem mogą utrudniać odsprzedaż samochodu, który „wygląda w środku na bardziej zużyty niż twierdzimy”.

Po pierwsze: czyszczenie plastików

Sprzątanie rozpoczynamy oczywiście od wytarcia kurzu i brudu z deski rozdzielczej (przy okazji warto odkurzyć całe wnętrze, zwłaszcza podłogi i dywaniki, na których szybko gromadzi się piasek). Im mniej na co dzień wdychamy kurzu i roztoczy, tym lepiej dla nas. Następnie przechodzimy do czyszczenia plastików w celu usunięcia wcześniej nałożonych dressingów, a także osadów z nikotyny czy tłuszczu. Prawidłowa pielęgnacja plastików to nie tylko patent na estetyczny wygląd czy lekkie „odmłodzenie” wnętrza pojazdu, ale też najlepsza ochrona przed słońcem i blaknięciem kolorów.

umyć plastik

Jakich produktów warto użyć?

Z całej gamy produktów ProElite, do czyszczenia plastików wewnętrznych dobrze sprawdzi się uniwersalny środek do mycia wszystkich powierzchni wewnątrz auta, taki jak General GT czy APC Ready – usuwają zabrudzenia i pozostawiają przyjemny zapach. I co najważniejsze – skutecznie chronią delikatne materiały i tworzywa wewnątrz pojazdu. Ciekawostką jest to, że tych produktów można użyć także do usunięcia małych plam z tapicerki materiałowej. Plastiki przecieramy mikrofibrą – warto wyposażyć się w tę delikatną ściereczkę, która zapewni nam równomierne i właściwe rozprowadzenie środka po każdym mytym elemencie.

Po drugie: konserwacja

Po dokładnym wyczyszczeniu plastików przechodzimy do właściwej pielęgnacji, czyli nałożenia nowego dressingu. Warto zacząć od deski rozdzielczej. Dobre preparaty do pielęgnacji plastików, na przykład Milk DressingUV Protection DressingQuick Plastic MoveMilk Cockpit czy Cockpit Oceanic, nie tylko pokryją plastik warstwą ochronną, ale również przywrócą mu głębszy kolor, nadadzą przyjemny mat lub satynę, podkreślą fakturę i ochronią przed promieniowaniem UV. Najlepsze produkty do pielęgnacji deski rozdzielczej, jak na przykład UV Protection Dressing, zazwyczaj nadają się nie tylko do czyszczenia twardego plastiku, ale również do tworzyw miękkich takich jak winyl i guma. Wspomniane wcześniej produkty są łatwe do aplikacji, wystarczają na długo i pozostawiają przyjemny zapach. A co najważniejsze opóźniają proces starzenia oraz twardnienia plastików.

Przy nakładaniu dressingu pomocnymi akcesoriami okażą się też aplikator White Bear, gąbka winylowa, ścierka z mikrofibry, np. ProfessionalPremium czy Special Yellow. Po skrupulatnym rozprowadzeniu wybranego środka po powierzchni, można przetrzeć plastiki mikrofibrą.

Po zakończonych zabiegach plastiki w pojeździe będą wyglądać niemal jak nowe!


Zobacz również:
Loyalty Program

Program lojalnościowy


Zbieraj punkty i wymieniaj je na nagrody! Z radością informujemy, że z dniem 01.03.2022 uruchomiliśmy w ProElite program lojalnościowych dla klientów biznesowych. Jak to działa? Bardzo prosto. Wystarczy dokonać zakupu. Np. za każdą złotówkę naliczą się Wam punkty, jak je sprawdzić? Zrobisz to w panelu B2b, który znajduję się na naszej stronie proelite.pl Jeśli go […]

Sklepy partnerskie


Wszystkie nasze produkty dostępne są w większości sklepów detailingowych w Polsce, natomiast pełną ofertę produktów ProElite i Elite Detailer znajdą Państwo w naszych sklepach partnerskich: Dodatkowo znajdziesz nas:TABSOLStamexBellaAutoMotoKasiaMrCleanerHustlaOnlineCarzoneshopFaniAutaShowcarshineArmot GiżyckoGaraż DetaileraDetailingowoPLAutomotivecareStrefa DetailinguAuto Części ValdiMBM Marek BielińskiF.H.U. Victoria Hurt-DetalAutoMotoCzesciJoannaJanikowskaDafiCar (PE) / DafiCar (ED)AutoCare (PE) / AutoCare (ED)Autoluxjb (PE) / Autoluxjb (ED)DeepGloss (PE) / DeepGloss (ED) DetailStore (PE) […]

ABC mycia pojazdu – 7 porad eksperta!


Samodzielne mycie pojazdów wydaje się zazwyczaj prostym procesem. Niestety jest to mylące i niestosowanie się do podstawowych zasad, może negatywnie wpłynąć na kondycję lakieru Twojego samochodu. Chcesz poznać podstawowe zasady procesu pielęgnacji samochodu? Zajrzyj i przeczytaj ABC mycia pojazdu!

Piany aktywne ProElite z technologią Surface Go!


Chcesz, aby Twój samochód był czysty i zadbany przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne? Nie wiesz jakich środków użyć? A może masz już swoich faworytów, jednak nie jesteś pewien czy używasz ich w odpowiedni sposób? Marka ProElite pomoże Ci w tym i zapozna z nowoczesną technologią Surface Go. Nie czekaj i zapoznaj się z tym artykułem!