Spis treści:
jak wyczyscic plastiki wewnatrz pojazdu
Strefa wiedzy   |   Dodano: 02-08-2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Jak wyczyścić plastiki wewnątrz pojazdu?


O tym jak bardzo dbamy o pojazd świadczy nie tylko lśniąca jak lustro, pozbawiona uszkodzeń, zanieczyszczeń i śladów rdzy karoseria, ale również mniej widoczne na pierwszy rzut oka szczegóły. Są to między innymi wszystkie elementy plastikowe pojazdu. Każdy plastik – nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz auta z czasem blaknie, starzeje się i zużywa. Jak temu zaradzić, by jak najdłużej wyglądał jak nowy? Z pewnością używanie podstawowych autokosmetyków nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dowiedz się jak zadbać o plastiki w samochodzie, aby służyły nam jak najdłużej?

Plastiki wewnątrz auta zużywają się – oczywiście jest to kwestia wieku pojazdu i czynników eksploatacyjnych, ale również my dokładamy naszą cegiełkę. Rysy na plastikach pojawiają się na przykład przy nieuważnym przewożeniu różnych przedmiotów, nierzadko za drobne uszkodzenia i zabrudzenia odpowiadają przewożone samochodem dzieci czy zwierzęta. Porysowane i niezbyt dobrze pielęgnowane plastiki robią się twarde i skrzypią, do tego dodają lat wnętrzu auta. Nie dość więc, że zwyczajnie źle wyglądają, to czasem mogą utrudniać odsprzedaż samochodu, który „wygląda w środku na bardziej zużyty niż twierdzimy”.

Jak zatem odpowiednio wyczyścić i dbać o plastiki w samochodzie?

Po pierwsze: czyszczenie plastików

Sprzątanie rozpoczynamy oczywiście od wytarcia kurzu i brudu z deski rozdzielczej (przy okazji warto odkurzyć całe wnętrze, zwłaszcza podłogi i dywaniki, na których szybko gromadzi się piasek). Im mniej na co dzień wdychamy kurzu i roztoczy, tym lepiej dla nas. Następnie przechodzimy do czyszczenia plastików w celu usunięcia wcześniej nałożonych dressingów, a także osadów z nikotyny czy tłuszczu. Prawidłowa pielęgnacja plastików to nie tylko patent na estetyczny wygląd czy lekkie „odmłodzenie” wnętrza pojazdu, ale też najlepsza ochrona przed słońcem i blaknięciem kolorów.

umyć plastik

Jakich produktów warto użyć?

Z całej gamy produktów ProElite, do czyszczenia plastików wewnętrznych dobrze sprawdzi się uniwersalny środek do mycia wszystkich powierzchni wewnątrz auta, taki jak General GT czy APC Ready – usuwają zabrudzenia i pozostawiają przyjemny zapach. I co najważniejsze – skutecznie chronią delikatne materiały i tworzywa wewnątrz pojazdu. Ciekawostką jest to, że tych produktów można użyć także do usunięcia małych plam z tapicerki materiałowej. Plastiki przecieramy mikrofibrą – warto wyposażyć się w tę delikatną ściereczkę, która zapewni nam równomierne i właściwe rozprowadzenie środka po każdym mytym elemencie.

Po drugie: konserwacja

Po dokładnym wyczyszczeniu plastików przechodzimy do właściwej pielęgnacji, czyli nałożenia nowego dressingu. Warto zacząć od deski rozdzielczej. Dobre preparaty do pielęgnacji plastików, na przykład Milk DressingUV Protection DressingQuick Plastic MoveMilk Cockpit czy Cockpit Oceanic, nie tylko pokryją plastik warstwą ochronną, ale również przywrócą mu głębszy kolor, nadadzą przyjemny mat lub satynę, podkreślą fakturę i ochronią przed promieniowaniem UV. Najlepsze produkty do pielęgnacji deski rozdzielczej, jak na przykład UV Protection Dressing, zazwyczaj nadają się nie tylko do czyszczenia twardego plastiku, ale również do tworzyw miękkich takich jak winyl i guma. Wspomniane wcześniej produkty są łatwe do aplikacji, wystarczają na długo i pozostawiają przyjemny zapach. A co najważniejsze opóźniają proces starzenia oraz twardnienia plastików.

Przy nakładaniu dressingu pomocnymi akcesoriami okażą się też aplikator White Bear, gąbka winylowa, ścierka z mikrofibry, np. ProfessionalPremium czy Special Yellow. Po skrupulatnym rozprowadzeniu wybranego środka po powierzchni, można przetrzeć plastiki mikrofibrą.

Po zakończonych zabiegach plastiki w pojeździe będą wyglądać niemal jak nowe!


Zobacz również:

Jak zadbać o aluminiowe części w samochodzie?


Korzystanie z samochodu to nie tylko przyjemność, ale także obowiązki. Jednym z tych obowiązków jest dbanie o czystość pojazdu, aby podróżować komfortowo. Chociaż myjnie samochodowe są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą samodzielnie czyścić auta, istnieją pewne drobne elementy, o które warto zadbać, aby zapewnić sobie bezpieczną jazdę i utrzymać pojazd w doskonałym stanie […]

Jak zadbać o skórzaną tapicerkę?


Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zabrudzeń kryje się na naszej tapicerce skórzanej. Codzienny użytek i działanie czynników zewnętrznych pozostawiają ślady, które mogą negatywnie wpłynąć na jej wygląd i trwałość. Dlatego warto przeprowadzić proces odnowy, który przywróci skórze idealny wygląd i wydłuży jej żywotność. Do tego celu używamy specjalnych, bezpiecznych dla naturalnej skóry środków […]

Jak umyć silnik w samochodzie?


Silnik samochodowy – serce pojazdu, najważniejszy element, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wielu kierowców zna podstawowe zasady dbania o karoserię i tapicerkę, ale niestety mało osób wie, jak właściwie umyć silnik. Dlatego warto przyjrzeć się temu procesowi bardziej szczegółowo. Jak skutecznie oczyścić silnik samochodowy? Czysty silnik Przede wszystkim, czysty silnik ułatwia wykrycie wszelkich wycieków. Ponadto, zadbane […]

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z auta?


Nie ma nic gorszego niż wejście do samochodu i poczucie nieprzyjemnego zapachu, który nie chce się ulotnić. Zapachy takie jak zapach papierosów, zwierząt, jedzenia czy stęchlizny mogą utrzymywać się w wnętrzu pojazdu, powodując dyskomfort i wpływając na jakość podróży. Ale nie martw się! W tym artykule dowiesz się jak poradzić sobie z nieprzyjemnymi zapachami w samochodzie.