Spis treści:
jak wybrac proszek do myjni
Strefa wiedzy   |   Dodano: 02-08-2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Jak wybrać proszek do myjni i czym się kierować przy wyborze?


Samoobsługowa myjnia proszkowa to w obecnych czasach wydatek rzędu miliona złotych. Taka inwestycja wymaga odpowiedniej działki, uzbrojenia terenu (separatory, przyłącza wodno-kanalizacyjne, przyłącze energetyczne), instalacji urządzeń myjni, odpowiedniego zadaszenia itd. Są to aspekty bardzo kosztowne i czasochłonne. Wykonanie ich nawet z najwyższą starannością nie gwarantuje sukcesu myjni. Dlaczego?

Zakładając myjnię należy rozpatrzyć więcej czynników takich jak:

Lokalizacja

(bliskość dużych skupisk mieszkaniowych)

Wielkość placu manewrowego

(komfort manewrowania i oczekiwania w kolejce przez kierowców)

Jakość i skuteczność mycia

(główny powód przybycia klienta na myjnię)

Nowinki technologiczne

(mycie szczotką, płatność kartą itd.)

 

Kompleksowość usługi

rozmieniarka, odkurzacze i łatwy dostęp do nich, kubły na śmieci oraz ogólny porządek na myjni.

 

Klient przyjeżdża na myjnię, aby umyć auto i jeżeli z różnych przyczyn nie jest w stanie tego zrealizować, to więcej z usług takiej placówki nie skorzysta. Za skuteczność mycia obok jakości, ciśnienia i temperatury wody odpowiada bezpośrednio jakość zastosowanej chemii. Zasadniczo środki myjące dzielimy na proszkowe i płynne. W tym artykule zajmiemy się tymi pierwszymi, a dokładnie wyborem odpowiedniego proszku do stosowania na myjni samoobsługowej. Czym się kierować przy jego wyborze? Musimy wybrać produkt, który zapewni najwyższą jakość mycia na myjni i nie spowoduje problemów technicznych.

 

Dobry proszek nie może generować następujących negatywnych zjawisk:

 

Zawieszanie w podajniku automatycznym – produkt nie wpada do kuwety z wodą i nie tworzy roztworu myjącego, co w efekcie powoduje, że użytkownik myjni jest zmuszony myć swój pojazd samą wodą.

Zbrylanie proszku pod wpływem wilgoci – powstaje bryła, której nie jest w stanie ruszyć ślimak podajnika – grozi to jego zerwaniem i, podobnie jak w poprzednim przypadku, nie jest podawany do kuwety z wodą,

Pylenie proszku – bardzo uciążliwe dla obsługi myjni

Słaba rozpuszczalność.

 

Jak sprawdzić czy proszek posiada wspomniane wady bez zasypywania proszku na myjni?

• Zawieszanie jest dość proste do sprawdzenia przy pomocy zwykłego lejka z wąskim ujściem – wsypujemy do niego proszek, zatykając jednocześnie dolne ujście, a następnie puszczamy proszek i jeżeli się zsypie pod wpływem grawitacji, to znaczy, że jest to produkt o dobrej zsypywalności. Jeżeli jednak się zablokuje, to oznacza, że istnieje duże prawdopodobieństwo zawieszenia się takiego proszku w podajniku.

• Zbrylanie proszku – zbadanie tego zjawiska jest bardziej skomplikowane, ponieważ musimy dysponować szklanym zbiornikiem, który możemy postawić na urządzeniu mogącym wytworzyć i podtrzymać temperaturę najlepiej około 60℃. U góry zbiorniczka z tak podgrzaną wodą, umieszczamy papierowy, zamknięty od dołu lejek, do którego wsypujemy proszek. Woda podgrzana do 60℃ zaczyna parować i nadaje całemu układowi sporą wilgotność, która poprzez papier zacznie oddziaływać z proszkiem. Jeżeli specyfik ma tendencję do zbrylania, to zaobserwujemy sporo tworzących się grudek – wówczas odrzucamy taki proszek.

Pylistość również można łatwo sprawdzić. Wystarczy wsypać badany proszek do pojemniczka, zamknąć go, a następnie należy nim wstrząsnąć, otworzyć i ocenić ilość wydobywającego się pyłu – jeżeli występuje go dużo, to proszek ma niestety znaczne właściwości pylące.

Rozpuszczalność – potrzebujemy szklany wysoki pojemnik do którego wlewamy wodę, a następnie wsypujemy odmierzoną ilość proszku. Obserwujemy jego opadanie w pojemniku – proszek o dobrej rozpuszczalności w znacznej mierze rozpuści się już w czasie samego opadania. “Zły’ proszek będzie w takiej samej ilości jak wsypany zalegał długo na dnie.

 

Omówiliśmy potencjalne wady proszku oraz wymieniliśmy sposoby na samodzielne zbadanie jego właściwości. Teraz określimy

Zalety, którymi powinien charakteryzować się dobrej jakości proszek:

Siła mycia

podstawowe zadanie środka myjącego,

Pienistość

sprawia, że proces mycia prezentuje się bardzo atrakcyjnie – jest to niezmiernie ważne z punktu widzenia psychologii potencjalnego użytkownika myjni.

Zapach

praca w przyjemnej atmosferze to równie ważna kwestia dla potencjalnego użytkownika myjni.

 

Proszek Supro to kwintesencja filozofii eliminacji zjawisk negatywnych i uwypuklenia cech pozytywnych. Technologie w nim zawarte skupiają się zarówno na minimalizowaniu wadliwych aspektów i maksymalizowaniu zalet specyfiku. Więcej o Supro można przeczytać w artykule „Proszek do myjni samoobsługowych SUPRO” . Dla właścicieli myjni mamy propozycję skorzystania z bezpłatnego pokazu proszku i innych preparatów do stosowania na myjniach.

 


Zobacz również:

Jak zadbać o aluminiowe części w samochodzie?


Korzystanie z samochodu to nie tylko przyjemność, ale także obowiązki. Jednym z tych obowiązków jest dbanie o czystość pojazdu, aby podróżować komfortowo. Chociaż myjnie samochodowe są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą samodzielnie czyścić auta, istnieją pewne drobne elementy, o które warto zadbać, aby zapewnić sobie bezpieczną jazdę i utrzymać pojazd w doskonałym stanie […]

Jak zadbać o skórzaną tapicerkę?


Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele zabrudzeń kryje się na naszej tapicerce skórzanej. Codzienny użytek i działanie czynników zewnętrznych pozostawiają ślady, które mogą negatywnie wpłynąć na jej wygląd i trwałość. Dlatego warto przeprowadzić proces odnowy, który przywróci skórze idealny wygląd i wydłuży jej żywotność. Do tego celu używamy specjalnych, bezpiecznych dla naturalnej skóry środków […]

Jak umyć silnik w samochodzie?


Silnik samochodowy – serce pojazdu, najważniejszy element, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wielu kierowców zna podstawowe zasady dbania o karoserię i tapicerkę, ale niestety mało osób wie, jak właściwie umyć silnik. Dlatego warto przyjrzeć się temu procesowi bardziej szczegółowo. Jak skutecznie oczyścić silnik samochodowy? Czysty silnik Przede wszystkim, czysty silnik ułatwia wykrycie wszelkich wycieków. Ponadto, zadbane […]

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z auta?


Nie ma nic gorszego niż wejście do samochodu i poczucie nieprzyjemnego zapachu, który nie chce się ulotnić. Zapachy takie jak zapach papierosów, zwierząt, jedzenia czy stęchlizny mogą utrzymywać się w wnętrzu pojazdu, powodując dyskomfort i wpływając na jakość podróży. Ale nie martw się! W tym artykule dowiesz się jak poradzić sobie z nieprzyjemnymi zapachami w samochodzie.