Czasem wystarczy tylko kilka minut jazdy autem w lecie, aby na przodzie pojazdu pojawiły się uciążliwe zabrudzenia w postaci owadów rozmazanych na masce, zderzaku, szybie czy lusterkach.
Jak szybko i skutecznie usunąć insekty, nie uszkadzając przy tym lakieru samochodu?
Oto kilka wskazówek pomocnych przy czyszczeniu pojazdu.
Dobry środek na owady, używaj właściwych narzędzi
Wreszcie możemy przejść do właściwego czyszczenia karoserii samochodu. W tym celu sięgamy po sprawdzony produkt do zwalczania insektów taki jak np. Insect Ready, dedykowany kierowcom, którzy samodzielnie dbają o swoje auto. Aplikujemy go za pomocą atomizera na karoserię i odczekujemy 2-3 min. Dzięki unikalnej kompozycji składników powierzchniowo czynnych, preparat doskonale rozpuszcza białka zwierzęce i pancerzyki owadów. Nie musimy obawiać się jego zaschnięcia na powierzchni pojazdu. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych specyfików, które mają odczyn zasadowy i w razie zaschnięcia środek może uszkodzić lakier, produkt Insect Ready o neutralnym pH gwarantuje brak takich nieprzyjemnych niespodzianek.
Usuwanie owadów z karoserii na myjni automatycznej.
Kolejna wizyta na myjni automatycznej i niedoczyszczona karoseria z resztek insektów? To niekoniecznie wina samej myjni, a nieodpowiedniej metody czyszczenia z naszej strony. Sama piana aktywna wybrana wśród funkcji na myjni niestety sobie z tego rodzaju brudem nie poradzi. Należy w pierwszej kolejności sprawdzić czy karoseria nie jest nagrzana, w razie potrzeby schodzić ją, następnie zastosować produkt dedykowany do usuwania owadów z karoserii jak np. Insect Ready lub Insect Essentiale, i dopiero potem umyć samochód na automatycznej myjni. Po uciążliwych zabrudzeniach nie pozostanie żaden ślad!
Równie wysoką skuteczność w usuwaniu owadów z karoserii zapewnia preparat Insect Essentiale, który można kupić m.in. w wyjątkowo wydajnym 5-litrowym pojemniku, idealnym na potrzeby myjni samochodowej. Esencja wymaga rozcieńczenia – w zależności od stopnia zabrudzeń na karoserii – a aplikujemy ją opryskiwaczem na chłodny lakier, czekamy 2-3 minuty, a następnie dokładnie spłukujemy wodą.
Powierzchnia nie może być nagrzana
Przed przystąpieniem do czyszczenia trzeba upewnić się, że powierzchnia auta nie jest nagrzana.
W żadnym wypadku nie należy pracować na pełnym słońcu. Dlaczego?
Produkty do mycia samochodu mają silne właściwości, które w kontakcie z rozgrzaną karoserią mogą skutkować nieprzyjemnymi plamami na lakierze. A nie po to dokonujemy zakupu profesjonalnego środka czyszczącego, żeby przez jego nieodpowiednie użycie, osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. W przypadku nagrzanej karoserii należy najpierw opłukać cały pojazd wodą.