Umyć auto na myjni samoobsługowej - STREFA EKSPERTA
Producent profesjonalnej Chemii Samochodowej dla myjni, Kosmetyków do pielęgnacji aut, Chemii Obiektowej i Specjalistycznych Preparatów czyszczących.
Chemia Samochodowa, piana aktywna, auto szampon, proszek do myjni, kwas do mycia aluminium, osuszenie i woskowanie karoserii, Kosmetyki Samochodowe, mycie karoserii, mycie felg, mycie szyb, mycie silnika, pranie tapicerki, Ponadto preparaty do pielęgnacji lakieru, pielęgnacja opon i plastików, pielęgnacja kokpitu, pielęgnacja skórzanej tapicerki, zapachy samochodowe, Preparaty Specjalistyczne, usuwanie śladów po betonie, usuwanie kleju, usuwanie rdzy, usuwanie plam oleju z kostki, Chemia Obiektowa, mycia i konserwacji, podłóg, mycie posadzek, mycie urządzeń sanitarnych mycie urządzeń gastronomicznych, czyszczenie i pielęgnacja mebli
16336
post-template-default,single,single-post,postid-16336,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

19 Lip Jak dobrze umyć auto na myjni samoobsługowej? – część 1

 

Wydawać się może, że każdy potrafi umyć auto na myjni samoobsługowej, niby nic trudnego, a jednak aby zrobić to dobrze i cieszyć się ładnie i dokładnie umytym samochodem bez plam i zacieków trzeba przestrzegać kilku zasad. Warto też zaopatrzyć się wcześniej w kilka podstawowych kosmetyków samochodowych i dodatkowo użyć ich podczas procesu mycia auta oraz poświęcić kilka minut na dopieszczenie pojazdu po myciu.

 

Felgi i koła

 

Jeśli myjnia wyposażona jest w program do oprysku felg, przed rozpoczęciem mycia całego pojazdu opryskujemy felgi, aby chemia miała czas na rozpuszczenie brudu. Jeśli na myjni nie ma tego programu warto użyć swojego środka do czyszczenia felg np. RedNox lub CleaNox.

 

Zanieczyszczenia z owadów

 

W okresie letnim warto pomyśleć o owadach przyklejonych do szyby oraz przedniej części auta. Nie każda chemia stosowana na myjni poradzi sobie z tymi zabrudzeniami, dlatego warto przed rozpoczęciem mycia zasadniczego spryskać zanieczyszczone elementy pojazdu preparatem do usuwania owadów np. Insecto.

 

Mycie zasadnicze

 

Aby uzyskać najlepszy efekt mycia należy najpierw opłukać cały pojazd, aby zmiękczyć brud zalegający na powierzchni auta. Następnie, zaczynamy mycie od maski, szyby, dachu i przechodzimy do mycia boków auta i zderzaków oraz felg. Myjemy od góry do dołu trzymając lance w odległości 20-30 cm od powierzchni lakieru stosując technikę na tzw. zakładkę, przesuwając lancę powoli raz przy razie. Bardzo ważne jest aby zwrócić uwagę i dokładnie domyć kilka miejsc, które brudzą się najbardziej: górna oraz boczne części przedniej szyby gdzie nie pracują wycieraczki oraz nadkola, progi i dolne części zderzaków.

 

Spłukiwanie

 

Po myciu zasadniczym spłukujemy dokładnie cały pojazd od góry do dołu, czyli zaczynamy od dachu, zwracamy uwagę na takie miejsca jak klamki, relingi, lusterka i tablice rejestracyjne ponieważ w tych miejscach najczęściej zostaje nie wypłukana piana, po której mogą pojawić się zacieki.